Lékaři začali očkovat proti chřipce

Zdravotní ústavy i praktičtí lékaři začali očkovat proti chřipce. Se zásobami vakcíny zatím nejsou problémy, očkovací látka by měla být k dispozici také v lékárnách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

očkování | Foto: očkování

Jak potvrzuje krajská epidemioložka v Ostravě Irena Martínková, pro očkování proti chřipce je teď ideální období. Nejvhodnější měsíce jsou říjen a listopad.

"Organismu nějakou dobu trvá, většinou 14 dní, než si vytvoří ochrannou hladinu protilátek. Není také dobré se očkovat příliš brzo, protože pak může dojít k poklesu, a ani v době epidemie, protože tehdy už nemůžeme zaručit, že člověk nebude dřív infikován, než se vytvoří ty ochranné protilátky proti chřipce. Takže v současné době je období nejvhodnější k zahájení očkování," řekla Martínková.

Při minulé chřipkové epidemii trvající pět týdnů onemocnělo podle hlavního hygienika Michaela Víta akutní infekcí dýchacích cest více než milion lidí. Komplikacím, vyvolaným chřipkou, podle Víta každoročně podlehne až 2000 osob.

Marika Táborská, Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme