Lékaři ze Zlínského kraje budou opět stávkovat

Praktičtí lékaři ve Zlínském kraji budou pokračovat ve svých protestech proti politice Všeobecné zdravotní pojišťovny. Na dnešní krajské konferenci ve Zlíně se dohodli, že 28. března opět vstoupí do jednodenní stávky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři stávkují | Zdroj: ČTK

Lékaři ze Zlínska požadují po Všeobecné zdravotní pojišťovně splnění tří zásadních požadavků. Vyjmenoval je předseda zlínského Sdružení praktických lékařů Lubomír Nečas:

"Uzavřít finanční rok 2006 tak, aby VZP nežádala vrácení peněz za regulace. Druhý požadavek je ten, aby se v roce 2007 úhrada lékařů pohybovala v hodnotách na registrovaného pacienta kolem 50 korun a hodnota bodu minimálně 1,07 koruny," uvedl Nečas.

Ředitel pobočky VZP Zlínského kraje Martin Doležal považuje stávku za pozdní reakci na předem dané podmínky. "Řešit se mohla celá situace v roce 2006. Ta jednání probíhala a probíhala korektně," řekl Doležal.

S jeho tvrzením ale Nečas nesouhlasí. "Skutečnosti, které vyplynuly z těchto dohod, jsme se my dozvěděli až na přelomu roku 2006 až 2007. Každé podmínky jsou možné změnit," podotkl. Dnešního jednání se zúčastnili také někteří poslanci a senátoři zvolení za Zlínský kraj. Většina z nich se vyjádřila v tom smyslu, že lékaře podporuje a jejich požadavky bere jako oprávněné.

Velká část ordinací praktiků a pediatrů ve Zlínském kraji, na jižní Moravě, v Olomouckém kraji a v kraji Vysočina zůstala uzavřena kvůli stejnému problému už tento týden ve středu. Lékaři v českých krajích se připojili vyvěšením informačních plakátů.

Martin Hromádka, Věra Hotařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme