Lékařka ordinovala opilá, pak usedla za volant. Policisté jí naměřili dvě promile

Více než dvě promile alkoholu měla v krvi lékařka, která ordinovala v malé obci na Zábřežsku. Policisté do ordinace vyrazili na podnět svědků. Ženě na místě naměřili 2,16 promile. S policisty se však vzápětí lékařka setkala znovu. Po odchodu z ordinace totiž usedla za volant, zadržen jí tak byl i řidičský průkaz, informovala ve středu šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Šumperk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena a alkohol | Foto: CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication

Případ se stal před týdnem. Policisté lékařce nejprve naměřili 2,16 promile. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,05 promile alkoholu.

„S naměřenými hodnotami lékařka souhlasila a ke své míře ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že předchozího dne do 23.00 vypila blíže neupřesněné množství vína a tvrdého alkoholu," uvedla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Ještě téhož dne dopoledne policisté tutéž lékařku zastavili a kontrolovali jako řidičku osobního auta. „Řidičku vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobila a byly jí opakovaně naměřeny hodnoty lehce pod dvě promile alkoholu v dechu," doplnila policejní mluvčí.

Ženě nyní hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky sazba šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme