Lékařka z kuřimské kauzy neporušila zákon, rozhodl Krajský soud v Brně

Dětská lékařka Milana Smékalová z kuřimské kauzy se nedopustila trestného činu tím, že půl roku před odhalením otřesného případu neinformovala o stopách na těle týraných chlapců. Ke stejnému závěru jako Městský soud v Brně dospěl dnes i Krajský soud. Podle soudců posudky znalců nepotvrdily, že Smékalová musela stopy týrání na tělech dětí vidět.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko

Soudcovské kladívko | Foto: Miroslav Panuška

Státní zástupkyně v odvolání tvrdila, že jizvy na těle týraných hochů musely být při běžné preventivní prohlídce natolik zřetelné, že měly vyvolat podezření dětské lékařky. Podle obou soudů ale znalecké posudky nepotvrdily, že následky týrání musela i při správně provedené prohlídce zaregistrovat.

Pravomocný verdikt soudu přijala doktorka Smékalová s ulehčením: "Já jsem doufala, že to dobře dopadne, protože jsem se ničeho nedopustila. Bylo tady několik horkých hlav, které měly zájem, abych byla obviněna. Nebylo příjemné nejen pro mne, ale i pro mé blízké, přátele, kolegy. Takže tento rok byl dost těžký."

Brněnský krajský soud už dřív v této kuřimské kauze rozhodl o hlavních vinících: Za brutální týrání synů poslal jejich matku Kláru Mauerovou na devět let do vězení. Její sestře Kateřině Mauerové, tetě Ondřeje a Jakuba, uložil deset let vězení.

Ivan Holas, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme