Lékárníci požadují navýšení plateb za poskytování péče, změnit se má i systém odměňování

Sjezd delegátů České lékárnické komory vyzval v sobotu poslance a budoucí vedení ministerstva zdravotnictví, aby navýšili platby za poskytování lékárnické péče. K prioritám lékárníků patří například zavedení pevných doplatků na léky pro všechny pacienty v každé lékárně, vytvoření pravidel pro vznik sítě lékáren nebo i změna principu systému odměňování za lékárenskou péči.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K prioritám lékárníků patří i zavedení pevných doplatků na léky pro všechny pacienty v každé lékárně (ilustrační foto) | Foto: Eva Odstrčilová

Vznik sítě lékáren by měl podpořit fungování lékáren na venkově, kde se často potýkají s problémy a je třeba zachovat obslužnost pacientů. „Síť by měla zajistit, aby nevznikaly nové lékárny tam, kde nejsou potřeba, a aby nezanikaly tam, kde potřeba jsou,“ řekla v sobotu mluvčí České lékárnické komory (ČLnK) Michaela Bažantová.

Na základě rozhodnutí delegátů ČLnK by také měla být vytvořena pracovní skupina pro eRecept a lékový záznam pacienta. Cílem je zpřístupnit záznam lékárníkům, aby mohli zajistit bezpečné užívání léků a správně vyhodnotit veškeré okolnosti terapie.

Elektronické recepty zavedl v Česku zákon v roce 2007. Od roku 2018 bude pro lékaře předepisování eReceptů povinné.

Česká lékárnická komora vznikla v roce 1991 a má téměř devět tisíc členů. Mohou jimi být všichni absolventi oboru farmacie na příslušné fakultě v tuzemsku nebo v zahraničí. Pro farmaceuty pracující v lékárnách v České republice je členství povinné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme