Lék na močový měchýř Sentacurin může obsahovat škodlivé látky, varuje SÚKL

Lidé by neměli používat dvě šarže léku Sentacurin. Varuje před tím Státní ústav pro kontrolu léčiv. Šarže 17N203A a 18N101A totiž nesplňují parametry na obsah nečistot. Výrobce je proto stahuje z prodeje. Přípravek se používá na hyperaktivitu močového měchýře.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky, vitamíny (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) doteď žádná podezření na nežádoucí účinky neměl. Lék ale přesto raději stahuje. Dotčené šarže jsou v Česku dostupné od loňského dubna, respektive od července. 

„Přípravek radíme nepoužívat a vrátit jej v lékárně, nejlépe v té, v níž byl přípravek zakoupen. Lékárna vrácená balení vymění za jinou šarži tohoto přípravku. V případě, že ji lékárna nebude mít k dispozici, pak prosíme, aby pacienti navštívili ošetřujícího lékaře za účelem předepsání jiného nahrazujícího přípravku,“ popisuje mluvčí ústavu Barbora Peterová.

V případě výskytu nežádoucích účinků po používání stahovaných šarží přípravku Sentacurin by lidé měli navštívit svého ošetřujícího lékaře a nežádoucí účinky nahlásit výrobci, společnosti Egis Pharmaceuticals, a Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. 

SÚKL má na svém webu pro tyto účely všechny informace i elektronický formulář. V případě dotazů se mají lidé obrátit na výrobce, a to na telefonu 227 129 111 nebo prostřednictvím e-mailu farmakovigilance@egispraha.cz. 

sir, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme