Šéf lékařské komory Kubek: Zeman by měl o svém zdraví informovat pravdivě. Každý vidí, že není zdráv

Prezident Miloš Zeman by měl pravdivě informovat veřejnost o svém zdravotním stavu, řekl během rozhovoru v pořadu Interview ČT24 šéf lékařské komory Milan Kubek. Připomněl také, že Zeman je vrchním velitelem ozbrojených sil České republiky. Zveřejnění pravdivých informací by, i kvůli šířícím se fámám, bylo podle Kubka v jeho vlastním zájmu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman

Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pan prezident by měl ve svém vlastním zájmu informovat a měl by informovat pravdivě. Nemusí zacházet do nějakých, bůhvíjakých intimních detailů,“ řekl Kubek během rozhovoru.

Rehabilitace a infuze. Prezidenta Zemana čeká čtyřdenní pobyt ve střešovické nemocnici

Číst článek

Podle šéfa lékařské komory „každý na první pohled vidí, a nemusí být lékař, že pan prezident není zdráv, takže tady ty informace prostě nesedí.“ Reagoval tak na Zemanovo shrnutí, v němž mimo jiné uvedl, že jeho „srdce bije jako zvon a plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák.“

Zeman slíbil zveřejnit svou kompletní zdravotní dokumentaci. ‚Celá určitě nebude,‘ popřela to nemocnice

Číst článek

„Všichni víme, že je to starý muž, všichni vidíme, že mu síly ubývají, a je jasné, že není zcela zdráv.“ Poukázal také na to, že Zeman je vrchním velitelem ozbrojených sil České republiky. Občané tak podle něj mají právo vědět, v jakém je zdravotním stavu.

Upozornil i na to, že sdílení informací o svém zdraví je součástí západní demokratické kultury. Politici tak získávají důvěru svých voličů. „Pokud ji nechtějí ztratit, tak nesmějí lhát. Není to žádná ostuda, být nemocný,“ dodal Kubek.

Zeman v říjnu absolvoval čtyřdenní pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, v jehož průběhu měl dostat infuze, které mu měly dodat minerály. Údajně podstoupil také rehabilitace.

Podle mluvčího hradu Jiřího Ovčáčka nešlo o nic akutního. Prezident se prý chtěl dostatečně připravit, aby byl během oslav státního svátku 28. října úplně fit.

mat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme