Lékařská komora se obává zavedení nové lékové vyhlášky

Se zaváděním nové lékové vyhlášky budou opět problémy. Podle České lékařské komory se informace o cenách léků nedostanou lékařům na stůl včas. Ministerstvo zdravotnictví věří, že to stihne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky | Foto: Archiv ČRo

Lékaři jsou na pozdní dodávání o aktuálních cenách léků zvyklí, potvrzuje praktický lékař ze Zlína Lubomír Nečas. "My jako praktičtí lékaři v terénu, kteří máme informovat pacienty, dostáváme tyto informace přes lékárny většinou se zpožděním měsíce až dvou."

Prezident České lékařské komory Milan Kubek v tom vidí obrovský problém. "V dané chvíli nikdo nezná text té vyhlášky, takže je zcela jasné, že 1. dubna nebudeme schopní svým pacientům poradit, jaká lék je s adekvátním doplatkem, takže zase bude chaos," tvrdí Kubek.

To zásadně odmítá mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. "Všeobecná zdravotní pojišťovna už od včera zahájila zpracování číselníku, což je vůbec nejdůležitější praktický dokument, podle kterého se pak orientují jak lékaři, tak lékárny. Podle informací VZP by číselník mohl být hotový někdy 20. března," uvedl Cikrt. Lékárny určitě potřebují dva až tři dny na zapracování číselníku do svých programů.

Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme