Lékařský odborový klub zhodnotí, jak vláda plní slibované zvýšení platů

Ředitelé krajských nemocnic nemají na zvýšení platů svých doktorů. Před rokem přitom podepsal ministr zdravotnictví Leoš Heger memorandum, kde sliboval zvýšení platů lékařů o 10 procent. Lékařský odborový klub dnes bude hodnotit plnění dohody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová nemocnice v Klatovech | Foto: Jana Kosová

„Sejde se porada předsedů z našich jednotlivých nemocnic v objemu asi 80 lidí. Budeme analyzovat výplaty a realizaci naplnění druhého kroku memoranda a podle toho vyhodnotíme stav,“ potvrdil předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Odboráři si stěžují, že přidáno dostali pouze doktoři z fakultních nemocnic. Naopak krajské nemocnice prý nemají na slibovaný nárůst mezd peníze. Ministerstvo zdravotnictví ale tvrdí, že peníze na navýšení platů jsou v úhradách, které nemocnice dostávají od pojišťoven.

Odboráři dnes budou jednat i o případných protestech. Hromadné výpovědi jako minulý rok při protestní akci Děkujeme, odcházíme, prý ale tentokrát neplánují.

Igor Maňour, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme