‚Tlaku se ustupovat nemá.‘ Bradáčová po Zemanově rezignaci ocenila jeho přínos veřejné žalobě

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové výrazně zasloužil o emancipovanou a profesionální veřejnou žalobu v České republice. Rezignaci, kterou v pátek oznámil, bere na vědomí, dodala však, že tlaku se nemá ustupovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bradáčová ocenila způsob, jakým Pavel Zeman posunul českou veřejnou žalobu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zeman v pátek oznámil, že se vzdal funkce, jeho mandát zanikne ke 30. červnu. Rezignaci zdůvodnil tlakem, který pociťoval ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO).

Nejvyšší státní zástupce Zeman končí. ‚Pociťuji tlak ze strany ministryně spravedlnosti,‘ řekl

Číst článek

„Rezignaci pana nejvyššího státního zástupce beru na vědomí, avšak považuji za nutné dodat, že tlaku se nemá ustupovat. Děkuji panu nejvyššímu státnímu zástupci, že se výrazně zasloužil o emancipovanou a profesionální veřejnou žalobu v této zemi,“ uvedla Bradáčová.

Zeman na tiskové konferenci uvedl, že v poslední době pociťuje tlak ministryně Benešové, odrážení tlaku a řešení půtek mu podle jeho slov bralo čas a sílu na práci. Tlaky od Benešové označil jako hlavní důvod své rezignace. Odchod prý zvažoval už dřív, ve funkci ale zůstával také kvůli vyšetřování kauzy Vrbětice, tedy výbuchu muničních skladů s možným podílem ruských tajných služeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme