‚Psycholožka‘ Krutilová u nás nestudovala, ohradila se fakulta. Terapeutka z Aktipu ji měla v životopisu

Terapeutka Lenka Krutilová, která radila v dokumentu České televize Infiltrace, nevystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Oznámil to tiskový mluvčí Petr Kukal na stránkách fakulty. Krutilová měla studium psychologie na zmíněné škole uvedené na svém profilu na stránkách pražského terapeutického zařízení Aktip. Ten už ale není dostupný.

Původní zpráva Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lenka Krutilová

Lenka Krutilová (foto z roku 2016) | Foto: Michael Erhart | Zdroj: Český rozhlas

„Vzdělání: FF UK (Filozofická fakulta Univerzity Karlovy – pozn. red.), jednooborová psychologie, 2 roky studium homeopatie, 13 let studium orientální diagnostiky a fyziognomie, 3 roky reflexní terapie, 3 semestry psychosomatiky,“ stálo na profilu Mgr. Lenky Krutilové na stránkách centra Aktip, kde pracuje jako Senior konzultant psycholog, psychoterapeut a diagnostik.

Podle oficiálního vyjádření filozofické fakulty tam ale Krutilová nestudovala. „Jak vyplývá z matriky absolventů UK spravované Ústavem dějin Univerzity Karlovy a Archivem Univerzity Karlovy, z matriky absolventů katedry psychologie FF UK a z elektronických informačních zdrojů fakulty, paní Lenka Krutilová v letech 1988–2018 jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK pod současným ani pod rodným příjmením nestudovala, a tedy ani neabsolvovala,“ informuje na webu fakulty Kukal.

Stanovisko Filozofické fakulty Univerzity Karlovy ke studiu Lenky Krutilové. | Zdroj: Repro Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Profil, který měla Lenka Krutilová na stránkách společnosti Aktip ještě minulý týden, však zmizel. Krutilová v minulosti vystupovala jako odbornice v řadě českých médií.

Server iROZHLAS.cz se snažil opakovaně získat vyjádření Lenky Krutilové k informaci o jejím vzdělání, ale neúspěšně. Nejprve nereagovala na několik telefonátů a SMS. Později sice telefon zvedla, ovšem hned poté, co se redaktor představil, hovor ukončila.

S Krutilovou jsme ukončili spolupráci, oznámila šéfka centra Aktip, jehož praktiky mapoval televizní dokument

Číst článek

Krutilovou „proslavil“ dokument České televize Infiltrace. V něm figurantce - herečce - Ivaně Lokajové řekla, že je možné změnit DNA nebo „vykadit“ rakovinu. „Je dobrý si koupit takový síto do záchodu, kde to člověk pozoruje, když má nějaký problém. Můj manžel normálně přísahám vykadil rakovinu,“ říká herečce v dokumentu Krutilová.

Za svou podřízenou se postavila šéfka centra Aktip Jana Klímová. Podle ní není ještě společnost na podobné terapie připravená. „Já si myslím, že kdybychom veřejně říkali a dokumentovali všechny věci, o nichž víme, a hlásali je s daleko větší intenzitou do světa, podobné útoky (jako byl dokument – pozn. red.) by přišly daleko dříve,“ řekla Klímová ve velkém rozhovoru pro server iROZHLAS.cz.

Od práce Krutilové a obecně centra Aktip se distancovali někteří lékaři a psychologové. „Osobně jsem nesmírně uražen, že tyto nesmysly prohlašuje moje kolegyně, rovněž psycholožka,“ reagoval například psycholog a sexuolog Petr Weiss.

Profil Lenky Krutilové na stránce terapeutického centra Aktip je již nedostupný. | Zdroj: Repro terapeutické zařízení Aktip

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme