Podvýbor pro svobodu slova povede komunista Luzar. 'Jsem liberál, budu řešit hoaxy,' vzkazuje kritikům

Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média povede komunista Leo Luzar. Zvolili ho v úterý členové petičního výboru. Upozornil na to server Aktuálně.cz. Poslanec KSČM se chce zaměřit na falešné informace a dezinformace. Zvolení Luzara kritizuje lidovecký poslanec Jan Čižinský, podle předsedy strany Pavla Bělobrádka by se neměl význam podvýboru přeceňovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Leo Luzar z KSČM (archivní foto) | Foto: Alexandr Satinský / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Hlavní věc, kterou chci řešit, jsou falešné informace. Dezinformace jsou velký problém, věnuje se tomu málo lidí. Naším hlavním partnerem bude odbor ministerstva vnitra, který má vyvracení těchto falešných informací na starosti,“ popsal pro Aktuálně.cz své cíle Luzar.

Lidovci nechtějí Ondráčka v komisi pro kontrolu GIBS vůbec, KSČM se pokusí jednání zablokovat

Číst článek

Zvolení Luzara do čela podvýboru kritizuje poslanec KDU-ČSL Jan Čižinský. „Je nepřijatelné, aby svobodu médií 'hlídal' představitel strany, která v minulosti věznila a popravovala,“ řekl člen petičního výboru Čižinský, který pro Luzara nehlasoval.

Komunista kritiku odmítá. „Od minulého režimu jsme se zcela distancovali. Kolegové na petičním výboru měli prostor, aby takové výhrady přednesli, ale nic takového nezaznělo. Mé názory a snahy jsou známé, jsem liberál a naše strana byla zvolena demokraticky. V minulém období jsem navíc vystupoval proti různým hoaxům kolem zneužívání dávek některými skupinami obyvatel. Takové věci vyvolávají zlou krev,“ cituje Luzara Aktuálně.

K Luzarově zvolení se vyjádřil i předseda lidovců Pavel Bělobrádek, význam podvýboru by se neměl přeceňovat. Jde podle něj ale o určitý symbol.

Jako první věc chce nový předseda podvýboru Luzar řešit podnět Asociace nezávislých médií, podle které došlo při prezidentských volbách k manipulací s free maily. „Chci zjistit, zda dochází k zásahu do svobody e-mailové pošty,“ řekl poslanec.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme