Veškeré alternativy by byly horší než ta stávající, říká Leo Luzar z KSČM

Hlasování o důvěře pro vládu Andreje Babiše (ANO) se blíží, ještě před tím se předsedové KSČM a hnutí ANO chystají podepsat toleranční dohodu. „Budeme s napětím očekávat, kdy tato vláda začne konečně pracovat,“ říká ve Dvaceti minutách Radiožurnálu místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Leo Luzar z KSČM (archivní foto) | Foto: Alexandr Satinský / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Pro toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD se podle Luzara vyjádřila velká většina vedení KSČM. „Veškeré alternativy, které byly, jsou horší než stávající,“ odpovídá na otázku, proč komunisté podporují vládu, ze které ani oni sami nejsou nadšení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s místopředsedou poslaneckého klubu KSČM Leem Luzarem o tom, proč komunisté tolerují menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD.

Mimořádné volby by podle Luzara patovou situaci nevyřešily, proto se komunisté rozhodli pro toleranci menšinové vlády.

„Pevně věříme, že tato menšinová vláda, byť má plná ústa levicových programů, velice rychle v praxi ukáže, že levicová politika je jí vzdálená a že se bude orientovat k pravému směru rozhodování,“ říká.

A právě to bude podle něj pro komunistické voliče jasným signálem, že Andrej Babiš není zárukou levicové politiky.

Zdůrazňuje také, že všechny zákony, které bude vláda předkládat do Poslanecké sněmovny, budou podrobovat tvrdému zkoumání a snažit se uplatňovat pozměňovací návrhy tak, aby byly více levicové.

Mají komunisté garance postů ve státních formách jako součást dohod s hnutím ANO? A je pro komunisty problémem ministryně s opsanými pasážemi v diplomových pracích? Poslechněte si celý pořad Dvacet minut Radiožurnálu.

Rozhovor se natáčel 9.7.

Jan Moláček, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme