Leoš Tržil končí ve funkci šéfa dopravní policie. Povede policii Jihomoravského kraje

Leoš Tržil končí na postu šéfa dopravní policie. Nově povede Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje. Zároveň byli jmenováni dva noví náměstci policejního prezidenta - Václav Kučera a Tomáš Tuhý. Personální rošády dnes oznámilo policejní prezidium.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celostátní soutěž dopravních policistů - ředitel dopravní policie Leoš Tržil odpovídá redaktorce Drahomíře Bačkorové | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Odcházím až ke konci března. Nicméně je tam celá řada okolností a pro mě je to i jakási výzva v mém dalším působení u Policie České republiky,“ komentoval změnu postu Tržil.

Dopravní policii vedl čtyři a půl roku. Za tu dobu se například o třetinu snížil počet mrtvých na českých silnicích. Podle Tržila by se měl jeho nástupce zaměřit na spolupráci s orgány a organizacemi, které mají co do činění právě se zvyšováním bezpečnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Odcházející šéf dopravní policie Leoš Tržil v pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu

Kdo Tržila na postu šéfa dopravní policie vystřídá, zatím není jasné. „Zatím to nevím, je to v řešení. Změny se teprve projednávají,“ poznamenal k tomu Tržil.

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje prý přebírá ve velmi dobrém stavu. „Je na velmi dobré úrovni a velmi dobře fungující. Otázka bude spíš, s čím vším se budu muset ještě seznámit. A potom samozřejmě fungovat ve prospěch bezpečnosti jižní Moravy,“ dodal dosavadní šéf dopravní policie.

Helena Šulcová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme