Lesáci se bojí o práci a dali to ministrovi jasně najevo

Strach o práci přivedl odpoledne před ministerstvo zemědělství stovky pracovníků v lesnictví. Demonstraci uspořádaly lesnické odbory a připojili se k nim i podnikatelé v oboru. Bojí se, že je nová obchodní politika státního podniku Lesy České republiky připraví o zaměstnání. Před budovou ministerstva se shromáždily asi dvě tisícovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z demonstrace lesáků | Foto: René Volfík

Puštěné motorové pily, pískot a výkřiky - tak dávali lesáci najevo svůj nesouhlas s tím, co se teď děje. Stát chce podle nich získat na práci v lesích zahraniční firmy a ty české pak budou muset propouštět.

"Jednoznačně chceme, aby lesy přinášely práci našim občanům,"prohlásil předseda lesnických odborů Rudolf Kyncl. Mezi demonstranty přišel i ministr zemědělství Jaroslav Palas a snažil se je uklidnit, že se o práci bát nemusí: "Jsem přesvědčen, že to budete právě vy, kdo toto dříví budete z českých lesů těžit." Demonstranté ho ale zasypali sněhovými koulemi a ve vzduchu se objevila i vajíčka. Dali mu tak jasně najevo, že jeho slovům nevěří.

"Chce sem natáhnout zahraniční firmy, a to je konec akciovek." "Tady se budou hádat majitelé akciovek, bude se hádat poslanec, ale obyčejní lidé nebudou mít práci a peníze!," řekli lidé Českému rozhlasu.

Policie zadržela tři muže a obvinila je z výtržnictví. Protest začal ve 13 hodin a namísto plánované hodiny trval pouze 30 minut. O půl druhé už byla plocha před ministerstvem prázdná.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme