Lesáci se bojí o práci a dali to ministrovi jasně najevo

Strach o práci přivedl odpoledne před ministerstvo zemědělství stovky pracovníků v lesnictví. Demonstraci uspořádaly lesnické odbory a připojili se k nim i podnikatelé v oboru. Bojí se, že je nová obchodní politika státního podniku Lesy České republiky připraví o zaměstnání. Před budovou ministerstva se shromáždily asi dvě tisícovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z demonstrace lesáků | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Puštěné motorové pily, pískot a výkřiky - tak dávali lesáci najevo svůj nesouhlas s tím, co se teď děje. Stát chce podle nich získat na práci v lesích zahraniční firmy a ty české pak budou muset propouštět.

"Jednoznačně chceme, aby lesy přinášely práci našim občanům,"prohlásil předseda lesnických odborů Rudolf Kyncl. Mezi demonstranty přišel i ministr zemědělství Jaroslav Palas a snažil se je uklidnit, že se o práci bát nemusí: "Jsem přesvědčen, že to budete právě vy, kdo toto dříví budete z českých lesů těžit." Demonstranté ho ale zasypali sněhovými koulemi a ve vzduchu se objevila i vajíčka. Dali mu tak jasně najevo, že jeho slovům nevěří.

"Chce sem natáhnout zahraniční firmy, a to je konec akciovek." "Tady se budou hádat majitelé akciovek, bude se hádat poslanec, ale obyčejní lidé nebudou mít práci a peníze!," řekli lidé Českému rozhlasu.

Policie zadržela tři muže a obvinila je z výtržnictví. Protest začal ve 13 hodin a namísto plánované hodiny trval pouze 30 minut. O půl druhé už byla plocha před ministerstvem prázdná.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme