Požár u Libčic nad Vltavou je pod kontrolou. Hasiči místo prolévají vodou

Hasiči až do sobotoního odpoledne dohašovali lesní požár u Libčic nad Vltavou u Prahy. Místo budou ještě dva následující dny jezdit kontrolovat s termokamerou. Uvedli to v sobotu odpoledne na twitteru hasiči ze Středočeského kraje. Oheň začal hořet v pátek v poledne. Příčinu bude zjišťovat vyšetřovatel.

Libčice nad Vltavou (u Prahy) (Aktualizováno: 20:46 20. 4. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pátek odpoledne vyhlásili hasiči třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. 

Ve skalách nad Vltavou hoří les. Provoz vlaků mezi Prahou a Děčínem byl obnoven

Číst článek

„Bude se to ještě důkladně prolévat,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Podle něj se na dohašování podílely zhruba dvě desítky hasičů. 

Oheň, který zasáhl plochu přibližně 500 krát 100 metrů, je pod kontrolou zhruba od pátečních 16.30, poté odletěl i vrtulník, který s hašením pomáhal. Jedná se o komplikovaně dostupné místo.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

20. dubna 2019 Libčice nad Vltavou (Praha-západ)
V současné chvíli pokračuje hašení travního a lesního porostu. Je vyhlášen druhý stupeň poplachu. Na místě jsou i v rámci mezikrajské výpomoci jednotky @Hasiči Praha 🚒 . Předpokládaná doba zásahu je do odpoledne.

10:54 – 20. 04. 2019

1 1

Středočeští hasiči tento týden hasili už desítky požárů trávy nebo lesa. Počet případů v přírodním prostředí je letos v dubnu v celé České republice extrémní, přispívá k tomu i sucho, ale příčinou často bývá lidská nedbalost při pálení biologického odpadu nebo při rozdělávání ohňů v přírodě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme