V kauze zakázek Lesní správy Lány policie obvinila další subjekt, jedná se o jednu z firem

Policisté ve čtvrtek v případu veřejných zakázek lánské Lesní správy obvinili dalšího aktéra. Jednu z firem stíhají za zjednání výhody při zadání zakázky. Informaci potvrdil i státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze Jiří Pražák. Sporná zakázka za 68 milionů korun se týká sanace svahů v údolí vodní nádrže Klíčava.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní správa Lány je příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky, kromě obory se stará o přilehlé lesy i polnosti | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Informaci přinesl jako první web České televize. Policie provedla už loni v červnu sérii domovních prohlídek ve Středočeském kraji i na dalších místech právě v souvislosti se zadáváním zakázek Lesní správou.

Dva lidé, jejichž vyšetřování probíhá na svobodě, jsou obviněni ze sjednání výhody při zadávání nejen veřejné zakázky, ale i veřejné soutěže a dražby.

Podle dostupných informací je jedním ze stíhaných ředitel Lesní správy, druhým poté zaměstnanec společnosti Energie, která spornou zakázku získala. Zda ale policisté stíhají právě tuto firmu, zatím není jasné. Státní zástupce tuto informaci médiím nepotvrdil.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme