Lessy odmítá důvody svého odvolání. V době činu měl prý dovolenou

Bývalý policejní prezident Petr Lessy už má připravené argumenty pro svoji obhajobu. Inspekce ho stíhá za zneužití pravomoci a pomluvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní prezident Petr Lessy | Zdroj: ČTK

Lessy měl přesně před rokem - 6. září - předat své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka s tím, aby je dala novinářům. Podle inspekce se tak dopustil zneužití pravomoci a pomluvy.

Podle Lessyho advokáta Tomáše Sokola ho ale policie obvinila, aniž by ho předtím vyslechla.

„Kdyby se to stalo, věděla by policie, že klient poukazuje na poměrně závažná fakta spočívající v tom, že v den předtím, kdy je tvrzeno jedinou svědkyní, která proti němu vypovídá a která s ním není navíc v dobrých vztazích, že byl někde úplně jinde, protože jeho syn havaroval na motocyklu a on už den předtím - 5. září - odjel do Ostravy do nemocnice, aby se postaral o syna,“ říká Sokol.

Ministr Kubice, inspekce i státní zastupitelství mlčí a odmítají informace komentovat.

Lessy skončil ve funkci koncem srpna. Poté, co ho inspekce obvinila, ho propustil ministr vnitra Jan Kubice. Lessymu v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. V čele sboru ho nahradil jeho dosavadní náměstek Martin Červíček.

Obvinění z pomluvy se týká šéfa zlínské krajské policejní správy Bedřicha Koutného a jeho náměstka Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu.

Lessy prý uvedl, že jeden z obviněných údajných členů brněnského policejního gangu Rudolf Setvák „zametal“ v minulosti jako pracovník policejní inspekce oznámení na tehdejšího ředitele brněnské policie Vaňka.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme