Lessy u soudu odmítl obžalobu z pomluvy a zneužití pravomoci

Devět hodin téměř bez přerušení trvalo hlavní líčení s někdejším policejním prezidentem Petrem Lessym. Obžaloba ho viní z toho, že vynesl interní dokumenty, a dopustil se tak pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby. Opírá se přitom o novinový článek, který vznikl na základě podkladů od Lessyho. Ten ale jakoukoliv vinu odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý policejní prezident Petr Lessy u soudu

Bývalý policejní prezident Petr Lessy u soudu | Foto: Filip Jandourek

„Já tady v tento okamžik bojuji za svou nevinu a opravdu chci poukázat na to, že jsem se žádného takového jednání nedopustil,“ řekl u soudu Petr Lessy.

Lessymu obžaloba vyčítá, že loni na podzim vynesl z policie interní informace a nechal je vydat novináři. Materiál novinář Radim Vaculík dostal od Lessyho bývalé mluvčí Pavly Kopecké. Ta před soudem potvrdila, že jí písemnosti předal sám policejní exprezident a totéž vyplývá i z Vaculíkovy výpovědi.

Informace poukazovaly na nepravosti, které se měly dít v Jihomoravském a Zlínském kraji u vedení policie. Často se v této souvislosti připomíná kauza Toflova gangu i další skandály, které se podle Lessyho nedostatečně prošetřily.

Lessy si před soudem mimo jiné také stěžoval na ministra vnitra Kubiceho, který prý často vstupoval do záležitostí policie, které mu nepříslušely.

Martin Drtina, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme