Lesy ČR začnou otevírat obálky s nabídkami na lesnické práce

Lesy České republiky dnes v Hradci Králové otevřou obálky s žádostmi o účast v soutěži na lesnické práce a prodej dřeva pro příští rok. Tendr bude rozdělen do celkem 117 částí. Lhůta pro podání žádostí bylo do dnešních 8 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytěžené dřevo | Foto: Corel GALLERY

Otevírání obálek bude veřejné a začne v 10 hodin. V prvním kole bude počet zájemců omezen podle předem stanovených kritérií na deset. Ve druhém rozhodne nabízená cena.

Soutěž bude využívat takzvaného senátního systému, tedy v pětiletém cyklu se bude soutěžit vždy na pětině území spravovaném Lesy ČR. Komplexní zakázka zahrnuje pěstební práce, těžbu i prodej dřeva a hodnota zakázky je přes 7,5 miliardy korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o tendru na lesnické práce přiblížil v Ranním Radiožurnálu reportér Martin Pařízek.

Proti tendru se postavily některé dřevařské společnosti a také ekologické hnutí Duha. Vadí jim například to, že existuje riziko vzniku monopolů lesnických firem v jednotlivých oblastech a mohou být pro malé společnosti prý i likvidační.

Ministerstvo zemědělství i státní podnik Lesy ČR to ale odmítají. Tendry se zabývala i Transparency Inaterntional, která v soutěži diskriminaci nenašla.

Tendr na příští rok naplňuje závěry takzvané Dřevěné knihy, tedy hospodářské koncepce státního podniku. Tu vytvořilo ministerstvo zemědělství a počátkem února jí projednala vláda.

Martin Pařízek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme