Letadla ČSA plně obnovila provoz. Alespoň prozatím

České aerolinie plně obnovily normální provoz, který v předchozích dnech narušily protesty pilotů. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí společnosti Hana Hejsková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na letišti v Ruzyni | Foto: Filip Jandourek

„Ráda bych znovu potvrdila, že cestující ČSA se nemusejí obávat, že by v průběhu víkendu byly jejich cestovní plány narušeny. Nyní je již letecký provoz plně obnoven.“

„Jak ČSA informovaly už v pátek, stroje a kapacita jiných dopravců pomohly eliminovat dopady aktuálního dění na cestující. Stejným způsobem jsou České aerolinie připraveny pojistit provoz i v průběhu víkendu a budou ještě částečně spolupracovat s dalšími dopravci,“ doplnila mluvčí aerolinek.

Piloti ČSA v pátek večer ukončili první fázi protestu, během kterého si brali zdravotní volno a nelétali. Společnost musela během dvou dní zrušit celkem 33 letů.

Sdružení dopravních pilotů ale současně vyhlásilo stávkovou pohotovost a připravuje regulérní stávku. Spustí ji, pokud se situace ve firmě nezmění. Piloti nesouhlasí s převáděním letadel ČSA z mateřské firmy do dceřiné společnosti.

mta, Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme