Na Sibiři ztracený letoun Antonov AN-28 byl nalezen. Cestující zažili tvrdé přistání

Pátrací týmy objevily dopravní letadlo An-28, které v pátek zmizelo z radarů v Tomské oblasti na Sibiři, všichni lidé na palubě přežili, informují agentury TASS a Ria Novosti s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Stroj podle nich absolvoval tvrdé přistání. Letounem, jenž mířil z města Kedrovyj do regionální metropole Tomsku, cestovaly necelé dvě desítky lidí.

Moskva (Aktualizováno: 14:33 16. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Antonov AN-28 | Zdroj: Wikipedia

Letadlo přestalo komunikovat a později byl zachycen nouzový signál, uvedla už dříve agentura Interfax.

Ruští záchranáři našli trosky letounu, který se ztratil na Kamčatce. Havárii nejspíš nikdo z 28 lidí nepřežil

Číst článek

Informace o počtu lidí na palubě stroje se různí. Agentury nejprve informovaly o 13 osobách. Později s odvoláním na regionální ministerstvo pro mimořádné situace jejich počet upřesnily na 14 pasažérů a tři členy posádky. Agentura TASS nyní hovoří o 19 lidech na palubě.

Zpráva o zmizení letounu přišla deset dní poté, co se podobný typ letadla zřítil ve špatném počasí na poloostrově Kamčatka. Stroj An-26 havaroval 6. července při letu z regionální metropole Petropavlovsk-Kamčatskij do města Palana na severu kamčatského poloostrova. Neštěstí nepřežil nikdo z 28 lidí na palubě. Úřady příčiny havárie vyšetřují.

Rusko podle agentury Reuters v poslední době vylepšilo bezpečnost svého leteckého provozu. Nicméně nehody starých letadel, zejména v odlehlých ruských regionech, nejsou podle ní výjimečné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme