Letadlo Českých aerolinií se muselo vrátit zpět na letiště

Letadlo Českých aerolinií letící z Kypru do Prahy, se včera večer muselo vrátit zpět na letiště. Důvodem byl kouř, který byl cítit na palubě letadla. Spoj dorazil do Prahy opožděně dnes ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Problém přiblížila České televizi mluvčí ČSA Hana Hejsková: "Pravidelná linka OK 405 z Larnaky do Prahy se po několika minutách letu vrátila zpět na letiště v Larnace. Kapitán letadla se pro tento postup rozhodl z preventivních bezpečnostních důvodů poté, co na palubě byl cítit zápach kouře. Bezpečnost cestujících ohrožena nebyla. Po přistání bylo zjištěno, že došlo ke zkratu části jednoho z palubních počítačů," vysvětlila problém Hejsková.

Z hlediska bezpečnosti letu prý nešlo o závažnou závadu. "Všechny systémy jsou vícenásobně zálohovány. Let OK 405 bude pokračovat po výměně zmíněné součástky, návrat do Prahy očekáváme v ranních hodinách," upřesnila mluvčí.

Letadlo z Kypru přistálo na letišti v Ruzyni v šest hodin ráno.Původně mělo přistát včera večer v 19 hodin.

Obdobný případ se stal v dubnu airbusu ČSA, který mířil do mexického Cancúnu. Kvůli pravděpodobné technické závadě se krátce po startu vrátil na letiště v Praze-Ruzyni.

Přečtěte si také:

Letoun ČSA měl problémy, dvě stovky turistů uvízly v Ostravě
ČSA ubývají cestující, aerolinky budou propouštět

Jakub Šídlo, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme