Letadlo ČSA mělo nad Severním mořem závadu, vrátilo se do Prahy

Letadlo ČSA směřující do mexického letoviska Cancúnu mělo závadu a vrátilo se proto zpátky do Prahy. Na letišti v pražské Ruzyni přistálo po návratu ze vzdušného prostoru nad Severním mořem. Na palubě letadla bylo 193 pasažérů. Jak potvrdila mluvčí ČSA Daniela Hupáková, airbus ČSA měl nad Severním mořem technické problémy, zřejmě s přečerpávací jednotkou paliva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Airbus A310-300 | Foto: Jan Rosenauer

"Ranní charterový let OK 6014 z Prahy do mexického Cancúnu se vrátil zpět do Prahy. Kapitán se tak rozhodl z bezpečnostních důvodů, kdy palubní přístroj indikace množství paliva nevykazoval standardní parametry," vysvětlila Radiožurnálu mluvčí ČSA Hupáková.

Posádka podle mluvčí jednala v souladu s přísnými bezpečnostními předpisy: "Při sebemenší odchylce přístrojů či nestandardním chování letadla je nutné stroj odborně prohlédnout. Nešlo riskovat případné budoucí komplikace během letu přes Atlantický oceán."

Mluvčí Hupáková později doplnila informace o dalším postupu: "Letadlo A 310 projde hlubší kontrolou, proto byl odlet do mexického Cancúnu odložený na zítřejší ráno. Cestující jsou ubytování v hotelu s plným servisem."

Klientům, kteří se nyní nacházejí v mexickém letovisku na poloostrově Yucatan, bude prodloužený pobyt v místě o jeden den. Ti se totiž měli vrátit zpátečním letem teď přezkoumávaného airbusu ČSA.

Přečtěte si o některých předcházejících případech:
Na Ruzyni v pořádku přistálo letadlo ČSA s poškozeným motorem
Na ruzyňském letišti v Praze nouzově přistálo letadlo norské společnosti
Zpět na ruzyňské letiště se muselo vrátit další letadlo
Ohlášení požáru na palubě donutilo letoun nouzově přistát v Ruzyni
Na Ruzyni nouzově přistál airbus s poruchou podvozku
Letoun ČSA měl opět technické potíže
České letadlo mělo problémy s přistáním nad Ruzyní
Turbulence zkomplikovala letounu ČSA návrat z New Yorku

Šárka Slezáková, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme