Letadlo ČSA muselo nouzově přistát v Dublinu

Letadlo ČSA letící na pravidelné lince z Prahy do Toronta muselo nouzově přistát v Dublinu. Důvodem byl možný únik oleje z motoru. Posádka se stovkou lidí na palubě se proto rozhodla jen s jedním fungujícím motorem zamířit k nejbližšímu letišti. Do Toronta budou cestující pokračovat na palubách jiných dopravců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A310-300 společnosti ČSA | Foto: Jan Rosenauer

"Posádka zaznamenala indikaci úniku oleje, a to na pravém motoru letadla Airbus A-310. Z preventivních důvodů a dle bezpečnostních předpisů se posádka rozhodla tento motor vypnout a přistát na nejbližším možném letišti v Dublinu. Letadla jsou certifikována pro tento druh provozu. To znamená mohou letět na jeden motor, a to až 180 minut," popsala situaci mluvčí ČSA Daniela Hupáková.

Podle Daniely Hupákové situaci řeší a o cestující se stará přímo na místě zástupce letecké společnosti: "Cestující jsou přesměrováváni na další nejbližší možné lety do Toronta s jinými dopravci tak, aby se do cílového letiště dostali s co nejmenší časovou ztrátou. Prozatím jim bylo poskytnuto ubytování v hotelu. Jedná se zhruba o 100 cestujících."

Jana Zemanová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme