Pasažéry letadla v Praze evakuovali po skluzavkách. Požár na palubě se nepotvrdil

Na pražském letišti v neděli dopoledne z letadla po příletu z Tuniska evakuovali zhruba 100 pasažérů po skluzavkách. Nikdo se při tom nezranil. Důvodem bylo podezření na oheň v letadle, které se ale nepotvrdilo. Uvedla to mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Na provoz letiště věc neměla vliv.

Praha (Aktualizováno: 17:03 26. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„Jednalo se o vyhlášení plné pohotovosti kvůli údajnému zahoření v letadle,“ řekla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Byl proto aktivován integrovaný záchranný systém.

Do Národního muzea se dostala voda. Suterén budovy zatopila do výšky až dvaceti centimetrů

Číst článek

„Spustila se preventivní evakuace pomocí skluzů z letadla. Trvala něco málo přes deset minut,“ doplnila. Evakuace po skluzech jsou podle ní výjimečné.

Hasiči požár ani zadýmení v letadle nezjistili. „Příčina, která vedla k plné pohotovosti, se zjišťuje,“ řekla mluvčí.

Počet cestujících v letadle Janoušková odhadla kolem stovky. Letiště je totiž od letadla odváželo dvěma autobusy. Přesná čísla aerolinky Tunisair neposkytly.

Letadlo směřovalo do Prahy z tuniského Monastiru. „Cestující po evakuaci, poté, co jim byla přivezena zavadla, tak standardně šli ven,“ dodala mluvčí.

Posádka letadla ohlásila požár až poté, co stroj přistál a čekal na letištní ploše. Vyplývá to z hlasové komunikace mezi letadlem a pozemním personálem, kterou zveřejnila Česká televize na twitteru. Pilot mluvil o požáru v pomocné motorové jednotce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme