V Česku zemřel šestý pacient s koronavirem, nakažených je celkem 1654 lidí

  • V pražské Nemocnici na Bulovce zemřel ve středu ráno 83letý pacient s koronavirem. Byl čtvrtou českou obětí nákazy. Pátou obětí byl 88letý muž ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, trpěl chronickým onemocněním. Šestý pacient zemřel v Thomayerově nemocnici v Praze. Měl pokročilé srdeční selhání.
  • V Česku je aktuálně potvrzeno 1654 případů nákazy novým typem koronaviru. Provedeno bylo více než 22 600 testů, informovalo ve středu večer ministerstvo zdravotnictví. Deset pacientů se již vyléčilo.
  • Novým typem koronaviru se nakazil také následník britského trůnu, 71letý princ Charles. Jeho zdravotní stav je dobrý, má jen mírné příznaky.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 18:34 25. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thomayerova nemocnice v Praze | Zdroj: Profimedia

V Česku zemřelo devět lidí nakažených koronavirem. Nemocných je 2062, vyléčených deset

Číst článek

Tři pacienti s nemocí COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, ve středu zemřeli. Nemocnice na Bulovce ráno informovala o úmrtí třiaosmdesátiletého pacienta z Prahy a středočeské hygienická stanice o dalším zemřelém pacientovi z Kladenska, který byl v domácím léčení. Třetí pacient zemřel v Thomayerově nemocnici v Praze. Všichni tři zemřelí měli chronické zdravotní potíže.

První tři případy onemocnění COVID-19 se v zemi objevily 1. března. Od té doby stát postupně zavedl mimořádná opatření proti šíření nákazy. V zemi platí nouzový stav, výrazné omezení pohybu i běžného života, lidé mohou vycházet jen se zahalenými ústy a nosem.

Ministerstvo zdravotnictví ve středu v tiskové zprávě uvedlo, že od úterý mohou být lidé na veřejně dostupných místech v Česku maximálně po dvou. Výjimku z omezení sdružování mají členové jedné domácnosti, účastníci pohřbů nebo lidé vykonávající své povolání či podnikatelskou činnost. Nově ministerstvo také nařídilo lidem, aby od ostatních udržovali alespoň dvoumetrový odstup, pokud je to možné.

Česko utratilo vládní rezervu. Pět miliard vydalo za zdravotnický materiál, uvedla ministryně Schillerová

Číst článek

Opatřeními státu, která souvisejí s epidemií koronaviru, se ve středu zabýval Senát. Schválil mimo jiné vládní návrh na pozastavení elektronické evidence tržeb. Horní komora také souhlasila s tím, že stát bude vyplácet ošetřovné za celou dobu uzavření škol kvůli koronavirové krizi, a to rodičům dětí do 13 let, kteří s potomky zůstali doma. Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci odložit úhradu záloh na zdravotní pojištění za březen až srpen. Do výše minimální zálohy jim budou platby za toto půlroční období odpuštěny.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Případy z ciziny

Pevninská Čína zaznamenala pokles nových případů koronaviru, ze 78 v pondělí na 47 v úterý, uvedla agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Ty tvrdí, že všechny nové případy se týkají lidí, kteří přicestovali z ciziny. Pevninská Čína nezahrnuje Hongkong a Macao.

Celkem se v pevninské Číně od propuknutí epidemie nakazilo 81 218 lidí, z čehož 3281 zahynulo. Oproti pondělku přibyli čtyři mrtví, dodal Reuters.

Jižní Korea ohlásila 100 nových případů koronaviru. Jejich celkový počet tak stoupl na 9137, uvedl Reuters s odvoláním na korejská střediska pro kontrolu a prevenci nakažlivých nemocí. Korea předchozích 13 dnů v řadě hlásila klesající počet nových případů, v pondělí jich bylo 76. To bylo nejméně od 29. února, kdy tamní úřady oznámily rekordních 909 nově infikovaných pacientů za den.

Středeční čísla hovoří i o nárůstu případů v Německu. Německá Institut Roberta Kocha, který detailně sleduje situaci okolo epidemie koronaviru v zemi, potvrdil již přes 31 500 nakažených lidí. Počet úmrtí se v Německu zvýšil z úterních 114 na 149 obětí.

ako, tzr, vtk, ada, hag, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme