Letadlo Travel Service kvůli technickým problémům nouzově přistálo na Ruzyni

Kvůli technickým problémům přistálo nouzově na Ruzyni letadlo společnosti Travel Service. Stroj Boeing 737, který mířil z Polska do Portugalska, měl problémy se systémem přetlakování v kabině. Podle dopravce nebyli cestující ani posádka v nebezpečí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Na palubě charterového letu 180 cestujících klientů polských cestovních kanceláří. Posádka letadla zaznamenala krátce po startu pokles tlaku v kabině.

„Spoj směřoval z polské Varšavy do portugalského Fara. Během letu se vyskytla technická závada na letadle a kapitán se rozhodl zcela v souladu s bezpečnostními předpisy přistát na letišti v Praze-Ruzyni,“ řekla Radiožurnálu mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z ruzyňského letiště se do zpráv Radiožurnálu přihlásil s podrobnostmi reportér Tomáš Medek

Přistání podle ní proběhlo hladce, všichni cestující i členové posádky jsou v pořádku. Ani provoz na letišti není omezen.

„Mohu potvrdit, že společnost Travel Service okamžitě poskytla cestujícím náhradní letadlo,“ doplnila mluvčí letecké společnosti.

Nejde o první nestandardní přistání na Ruzyni. Loni tam předčasně přistál charter z Kréty s porouchaným záložním generátorem, v únoru pak letadlo ČSA kvůli náhlému úmrtí jednoho z pilotů. Při žádné z těchto událostí se nikomu z cestujících nic nestalo.

Travel Service je lídrem charterového trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl zaujímá i v Polsku. Za 15 let přepravil celkem 3,5 milionu cestujících.

Tereza Bartůňková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme