Na Klínovci se zranil cyklista. Kvůli podezření na poranění páteře pro něj letěl vrtulník

Na sjezdové dráze v Trail Parku v horském areálu Klínovec se v sobotu odpoledne zranil šestačtyřicetiletý cyklista. Na místo vyjeli dva záchranáři horské služby na terénní čtyřkolce a v automobilu. Pro podezření na poranění páteře aktivovali leteckou záchrannou službu z Ústí nad Labem, řekl v neděli náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

Klínovec (Karlovarsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdové dráze v Trail Parku v horském areálu Klínovec se v sobotu odpoledne zranil šestačtyřicetiletý cyklista. Přileteět pro něj musel záchranářský vrtulník.

Na sjezdové dráze v Trail Parku v horském areálu Klínovec se v sobotu odpoledne zranil šestačtyřicetiletý cyklista. Přileteět pro něj musel záchranářský vrtulník. | Zdroj: Horská služba

Záchranáři pacienta zafixovali do vakuové matrace a šetrně jej transportovali na stanici horské služby na Boží Dar, kde čekal sanitní vůz. „Poté jsme s hasiči z Božího Daru zajistili místo pro přistání vrtulníku, který pak pacienta převezl do nemocnice,“ uvedl Güttner.

Mluvčí krajské záchranky Radek Hes řekl, že při příjezdu záchranářů už přistával na Božím Daru vrtulník z Ústí nad Labem, protože Letecká záchranná služba z Plzně, která většinou řeší zranění v Karlovarském kraji, byla na vzletu.

Slunečné počasí podle Güttnera přilákalo o víkendu do Krušných hor velký počet návštěvníků a přibylo úrazů. „Pro nás to znamená větší počet výjezdů ke zraněným po pádu z kol nebo terénních koloběžek a k dalším úrazům,“ uvedl.

Na místo vyjeli dva záchranáři horské služby na terénní čtyřkolce a v automobilu. Pro podezření na poranění páteře aktivovali leteckou záchrannou službu z Ústí nad Labem. | Zdroj: Horská služba

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme