Letečtí dispečeři získali špičkový simulátor

Řízení letového provozu dnes v Letové škole na pražském letišti uvedlo do provozu nový věžový simulátor pro výcvik leteckých dispečerů. Unikátní zařízení vyrobené kanadskou firmou, která se specializuje na simulátory pro civilní letectví, dokáže vytvořit model jakéhokoliv letiště na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled z terminálu Sever 2 na řídící věž a terminál Sever 1 | Foto: Letiště Praha

Kromě obvyklých obrazovek s radarovým signálem umožňuje také virtuální pohled z řídící věže do všech směrů a zobrazuje pohybující se letadla. Simulátor stál 31 milionů korun a je jediný ve střední a východní Evropě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jaroslava Skalického z Letové školy pražského letiště

Roli letového dispečera si vyzkoušel i reportér Českého rozhlasu Jaroslav Skalický. Jak mu řekl Petr Faitl z Řízení leteckého provozu, ze 700 uchazečů projde všemi testy a výběrovým řízením zhruba 15 lidí.

"Učí se základní techniky řízení, potom jde na předprovozní výcvik, kde už to, co se naučil, aplikuje na konkrétní letiště a teprve pak následuje provozní výcvik na věži."

"Simulátor umí napodobit všechny druhy počasí, nouze na palubách letadel, nestandardní postupy pilota," pochvaloval si Faitl. Zařízení zkvalitní výcvik a zvýší i atraktivitu Letové školy na Letišti Praha.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme