Letectvo zrušilo zostřený dozor nad Brnem

Zvýšená pohotovost letectva nad Brnem byla v sobotu odpoledne zrušena. Podle informací brněnské policie byla anonymní výhrůžka nejspíš jen špatný žert. Jak sdělil Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí ministerstva obrany Milan Řepka, případ se i nadále monitoruje. Policie má i nadále pohotovost zvýšenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezpečnostní opatření v Brně | Foto: Otto Ballon Mierny
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Popp: Bezpečnostní opatření v Brně

Také policie zmírnila bezpečnostní opatření v souvislosti s hlášeným teroristickým útokem na Brno. Některé složky přesto zůstávají dále v pohotovosti. Jak dále Českému rozhlasu potvrdil tiskový mluvčí brněnské policie Mojmír Popp, zvýšený dohled trvá nad vytipovanými objekty ve městě, zejména nad letištěm. Zásadní opatření ze strany policie i armády proběhly ve čtvrtek.

Pohotovost měly vzdušné síly armády České republiky. Anonym totiž hrozil teroristickým útokem na výškové budovy v Brně. Ve čtvrtek odpoledne zatím neznámý člověk zaslal na jedno z obvodních oddělení policie mobilem prostřednictvím SMS zprávy varování, že mohou být ze vzduchu napadeny tři budovy komplexu Chepos v Šumavské ulici. Ačkoliv šlo nejspíše o planý poplach, armádní letectvo bylo podle mluvčího ministerstva obrany Milana Řepky v pohotovosti.

"Vzdušný prostor nad danou lokalitou byl pod zvýšeným monitoringem vzdušných sil Armády České republiky a pokud mám informace, tak by se obyvatelé neměli ničeho obávat," sdělil Radiožurnálu Milan Řepka.

budova Cheposu | Foto: Chepos

Podle mluvčího taktického letectva v Čáslavi Michala Prejzka zvýšená pohotovost znamená, že operátoři radarů a řídící letového provozu věnovali zvýšenou pozornost letadlům pohybujícím se v oblasti jižní Moravy. Na ochranu Brna byl vyčleněn podle televize Nova i bojový vrtulník Mi-24 a bitevník L-159.

Anonymního autora výhružného vzkazu se kriminalistům zatím nepodařilo vypátrat. Pokud se potvrdí, že šlo o pouhý žert, hrozí pachateli obvinění ze šíření poplašné zprávy. Soud ho může potrestat pokutou nebo i třemi lety vězení.

Obyvatele Brna čekala v sobotu i streetparty, které se účastnilo přibližně 500 lidí. Nenásilným protestem chtěli mimo jiné upozornit na problémy, které mají ve městě především chodci.

Milan Kopp, Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme