Letiště Brno - Tuřany nabídne cestujícím větší komfort

Nový terminál začíná růst na brněnském letišti v Tuřanech. První cestující přivítá stavba za bezmála 240 miliónů korun už příští rok. Kapacita se zvýší zhruba trojnásobně. Letiště musí splnit přísné normy Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký pohled na letiště Tuřany | Foto: dalnice.com

"Přeji letišti, aby přijímalo spokojené cestující, bylo bezpečné a všem sloužilo," poklepal na základní kámen ministr dopravy Milan Šimonovský. S novým terminálem brněnské letiště splní podmínky Evropské unie, kdy je nutné oddělit pasažéry do členských a nečlenských zemí EU.

"Musí tam být bezpečnostní zařízení na vysoké úrovni a musí tam také samozřejmě být obchody, restaurace," řekl Českému rozhlasu jihomoravský hejtman Stanislav Juránek. Původní odbavovací hala bude sloužit cestujícím na příletu. Všechny odlety pak budou odbavovány z nového terminálu.

Kapacita letiště se ze současných 300 pasažérů za hodinu zvýší podle jeho ředitele Tomáše Plačka asi tak třikrát: "Asi tisíc cestujících za hodinu pro celý odbavovací terminál, čili 500 na odletu, 500 na příletu."

Michal Záboj, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme