Policie zadržela na letišti skupinu mužů, které podezírá z brutálního útoku v centru Prahy

Policie v pondělí v podvečer zadržela na pražském Letišti Václava Havla skupinu sedmi mužů. Podle informací serveru iROZHLAS.cz přímo z letiště by mělo jít o útočníky, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Informaci potvrdil Radiožurnálu i pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 20:30 23. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela skupinu mužů v odletové hale Terminálu 2 v době, kdy seděli na zahrádce jedné z restaurací. Zatím není potvrzeno, zda chtěli muži v pondělí opustit Českou republiku.

Půl hodiny se čekalo na posily, tvrdí svědek z letiště. 'Byli by zadrženi i bez oznámení,' říká policie

Číst článek

„Policisté vyrazili na letiště, aby si tyto muže od cizinecké policie převzali. V tuto chvíli potvrzujeme jejich totožnost a zjišťujeme, zda jsou to opravdu ti muži, kteří zaútočili v centru Prahy,“ řekl Radiožurnálu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

K dopadení výrazně přispěla všímavá cestující, které policie poděkovala. „Zajištěné osoby si již převzali kriminalisté, kteří se vyšetřováním celého případu zabývají. Ti budou nyní jednotlivé cizince podrobovat standardním úkonům trestního řízení,“ píše Daněk v tiskovém prohlášení.

Zadržení skupiny mužů ocenil ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar za hnutí ANO: „Jsem potěšen prací kolegů z Policie České republiky! Podařilo se jim zadržet na letišti 7 pachatelů podezřelých z těžkého ublížení na zdraví (napadení číšníka v Praze). Skvělá práce!“ citovalo ho ministerstvo na twitteru.

„Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí,“ popsal napadení mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří brutálně napadli číšníka. | Zdroj: Policie ČR

Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za trestný čin těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

O incidentu jsme psali zde:

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme