Zaměstnanci letiště v Praze zatím stávkovat nebudou. Jednání vedení s odboráři mají pokračovat

Provoz pražského letiště bude zatím pokračovat bez omezení, jednání s odboráři mají pokračovat příští úterý. Novinářům to řekl člen představenstva Letiště Praha Pavel Východský po úterním jednání se zástupci čtyř odborových organizací působících na pražském letišti včetně Odborového svazu pozemní a letecké dopravy (OSPLD), který v pondělí na pražském letišti vyhlásil stávkovou pohotovost. Stávková pohotovost nadále platí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

Zaměstnanci letiště zatím stávkovat nebudou, jednání s odboráři mají pokračovat (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Tato organizace (OSPLD) nám předložila konkretizované požadavky, my se k nim tento týden sejdeme a přijmeme k nim nějaký závěr,“ uvedl Východský. A dodal, že jednání s odboráři bude pokračovat v úterý 16. července. Pokračování jednání potvrdil i místopředseda OSPLD Marek Sedlák.

Vedení letiště a odboráři si na něm vyjasní, které požadavky jsou reálné a které ne. Stávková pohotovost, kterou vyhlásil OSPLD, podle Sedláka stále platí.

‚Neočekáváme výrazné problémy.‘ Pražské letiště už zvládá výdej zavazadel, lety však mají stále zpoždění

Číst článek

Letiště Praha podle informací na svém webu zaměstnává přibližně 2700 lidí. OSPLD sdružuje přibližně 400 z nich a je podle Sedláka největší ze čtyř odborových organizací sdružujících zaměstnance ruzyňského letiště.

Důvodem vyhlášení stávkové povinnosti je podle Sedláka dlouhodobé neodborné vedení ruzyňského letiště v personální oblasti a řízení lidských zdrojů. Odborový svaz dopravy (OSD), který také sdružuje zaměstnance letiště, naopak s vyhlášením stávkové pohotovosti nesouhlasí, protože letiště podle předsedkyně OSD Odbory Letiště Praha Vlasty Pallové se zaměstnanci i odbory pravidelně komunikuje.

Letiště Praha loni vykázalo čistý zisk 1,5 miliardy korun, meziročně o 1,2 miliardy korun vyšší. Oproti roku 2019 před pandemií covidu-19 je loňský výsledek stále nižší zhruba o 1,5 miliardy korun, tehdy čistý zisk firmy činil tři miliardy korun. Hrubý provozní zisk (EBITDA) letiště za loňský rok činil 3,1 miliardy korun, což bylo meziročně o 900 milionů více.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme