Přílet tří letadel vytížil pražské letiště. Na Terminálu 1 se kvůli kontrolám tvořily davy cestujících

Na pražském letišti Václava Havla se v neděli tvořily davy cestujících, kteří tak nedodržovali nařízené rozestupy. Pasové kontroly přitom probíhaly jen na několika otevřených stanovištích. Podle mluvčí letiště situace na Terminálu 1 vznikla kvůli souběhu tří pravidelných letových linek a zaměstnanci letiště se snažili situaci koordinovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pražském letišti se v neděli tvořily davy cestujících. | Zdroj: iROZHLAS.cz

Shluky cestujících a dlouhé čekání v letištní hale. Tak vypadala v neděli odpoledne pasová kontrola na Terminálu 1 pražského letiště. Podle snímků, které získal server iROZHLAS.cz, zdržoval pasové kontroly také nízký počet otevřených stanovišť.

„Nejednalo se o žádnou nestandardní situaci ani technickou závadu,“ objasnila mluvčí letiště Kateřina Pavlíková. „Během nedělního odpoledne do Prahy přiletěly přibližně ve stejném čase tři pravidelné linky z destinací mimo Evropskou unii, v prostoru před pasovou hraniční kontrolou na Terminálu 1 se tak sešli cestující z těchto letů najednou.“

Zdržení při pasových kontrolách podle mluvčí letiště způsobily mimo jiné přísnější podmínky pro cestující. | Zdroj: iROZHLAS.cz

Davy podle ní na místě řídili pracovníci letiště, kteří apelovali na dodržování rozestupů i nošení roušek či respirátorů. „Aby byl proces urychlen, cestujícím rovněž připomínali, aby si připravili dokumenty, které nyní při návratu do země potřebují předložit, případné zájemce o testování také nasměrovali do testovacího místa,“ uvedla Pavlíková, podle níž byl počet otevřených přepážek kvůli souběhu letů navýšen.

Mluvčí upozornila, že fronty v současné době způsobují zejména důkladnější kontroly vzhledem k protiepidemickým opatřením. „Cestujícím proto doporučujeme, aby si před odletem vždy ověřili aktuální podmínky a před pasovou hraniční kontrolou připravili všechny potřebné dokumenty,“ podotkla. Dodržování pravidel podle ní namátkově kontrolují také hlídky ostrahy, které letištěm pravidelně procházejí, ale i další pracovníci letiště.

Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79 procent. Zároveň je to nejnižší počet cestujících za posledních 25 let. Vloni se tak přerušila série od roku 2013, kdy na letišti provoz nepřetržitě rostl až k rekordním 17,8 milionu cestujících v roce 2019.

Cestující nedodržovali doporučené rozestupy. | Zdroj: iROZHLAS.cz

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme