Letiště Václava Havla zrušilo kvůli počasí v západní Evropě několik letů

Pražské letiště Václava Havla zrušilo několik letů kvůli špatnému počasí v západní Evropě. Týká se to dnešních spojení do Frankfurtu nad Mohanem, Paříže a Londýna. Tamní letiště se totiž potýkají se sněhem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla Praha | Foto: ČTK

„Jedná se o dva přílety z Frankfurtu, tři odlety do Frankfurtu, tři přílety z Paříže a tři odlety do Paříže a o jednu linku do Londýna. Co se týká podmínek na letišti Václava Havla Praha, tak je všechno v pořádku,“ uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí.

Západní Evropa se potýká s přívaly sněhu. Například ve Francii obě hlavní pařížská letiště musela zrušit každý druhý let. Dálnice a státní silnice jsou pod sněhem a na mnoha místech země úřady vyhlásily kalamitní stav. Některé části Francie trápí výpadky elektické energie. Rychlé zlepšení situace se nečeká.

Letiště Charlese de Gaulla a Orly v Paříži nabádá pasažéry, aby se informovali na své spoje ještě před cestou na letiště. Ta také není jednoduchá, v důsledku sněhu nejedou na letiště Charlese de Gaulla žádné autobusy a pozemní přeprava je i jinak komplikovaná, silničáři nestačí odstraňovat sníh z dálnic a na mnoha místech se tvoří ledovka. Výrazné zpoždění hlasí i vlaky TGV.

V Německu děti bruslily na dálnici

I největší evropské letiště, londýnské Heathrow, má plné ranveje sněhu, který technika nestíhá odklízet. Dnes odvolali každý pátý let.

S následky sněhu a nízkých teplot bojuje už bojuje více jak polovina Francie. Komplikovanější situace bude zítra, kdy se lidé budou snažit dostat do práce. Sněžit by mělo až do dnešní půlnoci.

Letiště v německém Frankfurtu je na tom podobně. Kvůli sněhu nejezdí spolehlivě ani vlaky, u nichž sníh obalil vedení. A problémy mají i řidiči na silnicích. Například dálnice v Karlsruhe je tak namrzlá, že ji policie uzavřela a nechala na ní bruslit děti.

Jitka Malá, Jan Šmíd, Tereza Bartůňková, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme