Kanada 6:1 Česko

Letiště Václava Havla zrušilo kvůli počasí v západní Evropě několik letů

Pražské letiště Václava Havla zrušilo několik letů kvůli špatnému počasí v západní Evropě. Týká se to dnešních spojení do Frankfurtu nad Mohanem, Paříže a Londýna. Tamní letiště se totiž potýkají se sněhem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla Praha | Zdroj: ČTK

„Jedná se o dva přílety z Frankfurtu, tři odlety do Frankfurtu, tři přílety z Paříže a tři odlety do Paříže a o jednu linku do Londýna. Co se týká podmínek na letišti Václava Havla Praha, tak je všechno v pořádku,“ uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí.

Západní Evropa se potýká s přívaly sněhu. Například ve Francii obě hlavní pařížská letiště musela zrušit každý druhý let. Dálnice a státní silnice jsou pod sněhem a na mnoha místech země úřady vyhlásily kalamitní stav. Některé části Francie trápí výpadky elektické energie. Rychlé zlepšení situace se nečeká.

Letiště Charlese de Gaulla a Orly v Paříži nabádá pasažéry, aby se informovali na své spoje ještě před cestou na letiště. Ta také není jednoduchá, v důsledku sněhu nejedou na letiště Charlese de Gaulla žádné autobusy a pozemní přeprava je i jinak komplikovaná, silničáři nestačí odstraňovat sníh z dálnic a na mnoha místech se tvoří ledovka. Výrazné zpoždění hlasí i vlaky TGV.

V Německu děti bruslily na dálnici

I největší evropské letiště, londýnské Heathrow, má plné ranveje sněhu, který technika nestíhá odklízet. Dnes odvolali každý pátý let.

S následky sněhu a nízkých teplot bojuje už bojuje více jak polovina Francie. Komplikovanější situace bude zítra, kdy se lidé budou snažit dostat do práce. Sněžit by mělo až do dnešní půlnoci.

Letiště v německém Frankfurtu je na tom podobně. Kvůli sněhu nejezdí spolehlivě ani vlaky, u nichž sníh obalil vedení. A problémy mají i řidiči na silnicích. Například dálnice v Karlsruhe je tak namrzlá, že ji policie uzavřela a nechala na ní bruslit děti.

Jitka Malá, Jan Šmíd, Tereza Bartůňková, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme