Vodochody ve Štrasburku. Proti rozšíření letiště se chtějí okolní obce bránit u evropského soudu

Obce v okolí Letiště Vodochody podaly žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Zpochybňují postup českých soudů při projednání námitek proti rozšíření letiště. Některé obce se totiž obávají hluku a dopravní zátěže. Uvedla to starostka Panenských Břežan Lucie Fiury.

Odolena Voda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Vodochody - vizualizace | Foto: Penta Investements

Podání žaloby ale nemá odkladný účinek. Letiště už má pro investici posudek vlivu na životní prostředí EIA a připravuje dokumentaci pro územní řízení. To předchází stavebnímu povolení.

Stížností obcí na postup českých soudů se zabýval i Ústavní soud, nakonec ji ale zamítl. Letiště má v budoucnu odbavovat ročně až 3 a půl milionu cestujících hlavně na linkách nízkonákladových aerolinií a při nepravidelných a soukromých letech. Investorská skupina Penta chce dát na rozšíření letiště asi tři miliardy korun.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme