Vodochody ve Štrasburku. Proti rozšíření letiště se chtějí okolní obce bránit u evropského soudu

Obce v okolí Letiště Vodochody podaly žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Zpochybňují postup českých soudů při projednání námitek proti rozšíření letiště. Některé obce se totiž obávají hluku a dopravní zátěže. Uvedla to starostka Panenských Břežan Lucie Fiury.

Odolena Voda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Vodochody - vizualizace | Foto: Penta Investements

Podání žaloby ale nemá odkladný účinek. Letiště už má pro investici posudek vlivu na životní prostředí EIA a připravuje dokumentaci pro územní řízení. To předchází stavebnímu povolení.

Stížností obcí na postup českých soudů se zabýval i Ústavní soud, nakonec ji ale zamítl. Letiště má v budoucnu odbavovat ročně až 3 a půl milionu cestujících hlavně na linkách nízkonákladových aerolinií a při nepravidelných a soukromých letech. Investorská skupina Penta chce dát na rozšíření letiště asi tři miliardy korun.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme