Letiště zrušilo uzavírku před odbavovací halou

Vedení pražského letiště v Ruzyni letiště zrušilo dopravní omezení před odbavovací halou. Magistrát předtím upozornil, že opatření je protiprávní. Nelíbilo se především taxikářů, kteří na protest blokovali příjezd na letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letištní taxi

letištní taxi | Foto: Jan Rosenauer

Podle náměstka primátora Rudolfa Blažka porušuje správa letišť zákon o provozu na pozemních komunikacích. Zavedla totiž opatření na své komunikaci bez předchozího schválení ze strany odboru dopravy magistrátu.

České správě letišť tak hrozí sankce až 200.000 korun. Odbor dopravy jako příslušný silniční správní orgán letiště vyzval, aby opatření zrušilo. Magistrát zároveň očekává, že ČSL podá žádost o povolení tohoto opatření a město o něm bude jednat.

Vedení letiště po vyhodnocení situace opatření zrušilo dnes v 17 hodin. Mluvčí ČSL Anna Kovaříková však připomněla, že nadále trvají důvody, kvůli nimž správa opatření zavedla. Letiště chtělo zejména zajistit bezpečnost cestujících a omezit možná rizika hrozící ze zaparkovaných vozů bez řidiče.

ČSL omezila příjezd vozidel na komunikaci, která vede přímo před odbavovací halu. Výjimku mají vozidla se zvláštním povolením. Ostatní včetně vozů taxi musejí parkovat asi 150 metrů od haly. Zastavit mohou zdarma maximálně na deset minut.

Opatření vyvolalo ve čtvrtek protestní akci taxikářů, kteří omezovali pomalou jízdou dopoledne průjezd prostorem před terminálem. Také dnes tři vozy taxislužby zablokovaly na několik minut příjezd na letiště. Taxikářům vadí, že letiště celou věc s řešením dopravy před terminálem organizačně nedomyslelo a nezajistilo podmínky pro zákazníky taxi.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme