OBRAZEM: Největší demonstrace od listopadu 1989? Letnou zaplnil protest za nezávislost justice

Na pražské Letenské pláni se v neděli demonstruje kvůli obavám o nezávislost justice. Pořádající spolek Milion Chvilek chce demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryně Marie Benešové (za ANO). Podle organizátorů je na Letné na 250 tisíc lidí. I více než hodinu po začátku akce na místo proudili další lidé.

Fotočlánek Praha (Aktualizováno: 23:05 23. 6. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vážím si toho, že jste se dnes přišli postavit za demokracii, Na tenhle den do konce života nezapomenu. Děkuju vám!“ řekl na začátku demonstrace v projevu zakladatel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

„Nejde jenom o justici, naše země má mnoho velkých problémů. Vláda je neřeší. A neřeší je proto, že jedinou starostí premiéra je, jak se vymotat z vlastních problémů,“ řekl také Minář.

Kromě něj vystoupili například zpěvák Tomáš Klus a zástupci slam poetry (specifický styl básnickozpívaného přednesu, pozn. red.) Anatol Svahilec a Tukan,i předseda Asociace soukromých zemědělců Jaroslav Šebek či spisovatel Jiří Padevět. Svůj pozdrav zaslal biskup Václav Malý nebo disidentka a jedna z prvních signatářek Charty 77 Dana Němcová.

Premiér Andrej Babiš důvody demonstrantů několikrát odmítl, protesty ale akceptuje jako součást demokracie. Obdobně reagovali i další členové kabinetu, které Radiožurnál oslovil.

O demonstraci referují i zahraniční stanice a média, mimo jiné CNN, ZDF, Deutsche Welle nebo BBC.

mda, och, lsm, lac, Reuters Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme