Nákladní auta a obrazovky. Na Letné vrcholí přípravy na demonstraci, pódium stojí čelem k Pražskému hradu

Členové spolku Milion chvilek spolu s dobrovolníky nedělní demonstraci plánovali a chystali posledních 14 dní. Přípravy vyvrcholily v sobotu, kdy na Letenskou pláň začala najíždět technika, a organizátoři začali prostor přetvářet v místo, na které mají dorazit deseti tisíce lidí. Situaci na místě sleduje Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Je spousta festivalů a koncertů, tak bohužel technika je po republice všude možně. Čekáme, až skončí. Pódium je teď na festivalu, až ho složí, přijede sem,“ říká dobrovolník Dušan Vaněk.

Koordinátor Petr Lázňovský v ruce drží dva spreje - zelený a růžový. „Těmi spreji si budeme značit, kde se potom mají stavět koridory a všechna speciální území. Aby až přijedou se zábranami, aby věděli, kam je stavit, tak to bude označený těmi spreji,“ popisuje.

Hra o počet demonstrantů: Hamáčkovi přijde odhad v SMS, jiní spoléhají na fotky a matematiku

Číst článek

Čelem k Hradu

Na místo po sobotní 16. hodině začala přijíždět nákladní auta s led obrazovkami a zábranami. Dobrovolníci je vyložili a rovnali podle růžových značek od spreje.

Mezi nimi i sedmnáctiletý Viktor Korbel, který s demonstracemi spolku pomáhá už od loňského října. „Chtěl jsem jenom pomoct poprvé a myslím, že budu takhle pokračovat dál, protože myslím, že tu pomoc fakt potřebujou,“ říká Radiožurnálu.

Zábrany Letnou rozdělí na několik sektorů, mezi kterými vznikne koridor, vysvětluje produkční Robin Suchánek. „Bude to, když se nedej bože někomu něco stane, tak aby se k němu ten zdravotník mohl co nejrychleji dostat,“ upřesňuje.

Prostor bude mít 530 metrů na délku a místy i 100 metrů na šířku. Pódium bude stát u budovy ministerstva vnitra čelem k Pražskému hradu. Že to má i jistou symboliku, přiznává předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

„Neustále si připomínáme, že tam ten Hrad stojí, že tam stojí už pár set let… a že můžeme doufat, že přijde jednoho dne prezident, který si zaslouží tak důstojné místo,“ uvádí předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

Janetta Němcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme