Letní opravy dálnic: řidiče čekají uzavírky na D1 i směrem na Bratislavu

Červenec a srpen bude i letos ve znamení oprav na dálnicích a silnicích první třídy. Největší komplikace budou na dálnici D1. Plánované opravy ve středu zveřejnil ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO spolu se šéfem Ředitelství silnic a dálnic.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto)

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Olga Štrejbarová | Zdroj: Český rozhlas

Dělníci budou přes léto pracovat hlavně na brněnské části dálnice D1. Na úseku mezi Brnem a Vyškovem, kde se tvoří kolony skoro každý den, by se ale podle Ťoka už tento týden mělo jezdit v režimu 2+2 pruhy.

Celkově se za tento rok opravuje 600 kilometrů nových úseků dálnic, silnic I. třídy je ve výstavbě 230 kilometrů. Letos a na přelomu příštího roku se navíc začne s výstavbou 152 nových kilometrů silnic.

Pracovat se během léta bude i na dálnici D2 směrem na Bratislavu a také na plzeňské D5 nebo na ústecké dálnici D8. Co se týče silnic prvních tříd, tam řidiči uvidí dělníky například u Liberce nebo na silnici mezi Slaným a Velvary.

Omezení kamionů

Řidičům by se ale částečně mělo o prázdninách ulevit kvůli omezení kamionů. Ty kromě celoročního omezení v neděli a o státních svátcích, budou mít od 1. července do 31. srpna zákaz jízdy taky v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne.

Chystá se také výstavba dálnice D35 do Olomouce, D11 z Hradce Králové směrem do Polska, karlovarská D6 nebo D3 - tam se už částečně pracuje před Českými Budějovicemi. Před zahájením je tak podle Ťoka poměrně dost staveb, administrativní záležitosti podle něj dobíhají a začne se stavět.

 

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme