Ministerstvo se dohodlo s organizátory táborů na podmínkách testování. Bude stačit jeden PCR test

Dětem bude před odjezdem na letní tábor nově stačit týden starý PCR test. Dohodli se na tom organizátoři táborů a ministerstvo zdravotnictví. Děti s PCR testem se rovněž nebudou muset během pobytu znovu testovat. A to i v případě, že s nimi ve stejném turnusu pojedou děti s antigenním testem nebo samotestem. Výjimku mají ti, kteří koronavirus prodělali nebo mají očkování.

Praha (Aktualizováno: 16:47 16. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dětský tábor (ilustrační foto

Původní opatření schválené vládou v pondělí 7. června počítalo s tím, že se budou účastníci táborů testovat před odjezdem a pak každých sedm dní. Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček uvedl, že jde o kompromis, který je pro pořadatele táborů zvládnutelný. Rodičům pak doporučuje, aby s dětmi zašli na PCR test.

„Antigenní test je možné prokázat třeba i čestným potvrzením od rodičů nebo ze školy, pokud bylo dítě v posledních třech dnech testováno. Jsou tam i možnosti pro ty, kteří z nějakého důvodu nebudou mít ten PCR test. Je tam ale nutné to přetestování,“ uvedl pro Radiožurnál Sedláček.

Pro přetestování podle něj organizátoři využijí samotesty nebo pozvou mobilní odběrový tým. Testovat se vůbec nebudou muset ti, co předloží doklad o prodělané nemoci nebo o očkování.

Dětí, které na tábor odjedou s PCR testem starým nanejvýš sedm dní, se opakované testování na táboře týkat nebude. Platit to bude i v případě, že budou v jedné skupině s dětmi s antigenními testy, které se po týdnu budou muset otestovat znovu. Upravené mimořádné opatření předloží ministerstvo vládě v pondělí 21. června.

Další změny v pravidlech pro tábory. Ministerstvo opět mění podmínky pro testování, stěžují si skauti

Číst článek

Původní opatření schválené vládou v pondělí 7. června počítalo s tím, že se budou účastníci táborů testovat před odjezdem a pak každých sedm dní. Pořadatelé táborů ale poukazovali na to, že to výrazně zkomplikuje organizaci, a požádali proto ministerstvo zdravotnictví o změnu.

Podle pověřené hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je dohodnuté řešení střední cestou, která vyhovuje jak ministerstvu zdravotnictví, tak i zástupcům ČRDM. Snahou podle ní bylo najít kompromis, který umožní zachovat potřebnou úroveň ochrany dětí před koronavirem a zároveň umožní hladké konání akcí.

zuj, eha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme