Letoun ČSA měl opět technické potíže

Letadlo Českých aerolinií směřující z Prahy do Bruselu se včera muselo kvůli technické závadě vrátit zpět na letiště v Ruzyni. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí aerolinek Marcela Picková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo ČSA | Foto: Jan Rosenauer

"Objevila se velice drobná technická závada na koncovém vypínači země - vzduch, který se nachází na podvozku. Bylo rozhodnuto, že se letadlo vrátí zpět, a to z toho důvodu, že je potřeba ty senzory seřídit, a na to máme lepší zařízení právě tady v Praze. Vše proběhlo v naprostém pořádku, bezpečnost cestujících nebyla v žádném případě ohrožena," uvedla mluvčí ČSA.

Jaká byla v té chvíli situace přímo v letounu, to Radiožurnálu popsal jeden z pasažérů letu. "Asi deset minut po startu nám oznámili, že došlo k poruše navigačního systému, s čímž nelze v Evropské unii letět. Letadlo se otočilo zpátky na Prahu, bylo to odhadem zhruba někde nad Mariánskými Lázněmi. Posádka nás uklidnila; na palubě bylo několik malých dětí, které brečely, ostatní cestující ale zůstali v klidu."

Pasažéři se letadlem dostali do Bruselu ještě tentýž den v podvečer.

Téměř na den přesně před měsícem se v potížích ocitlo jiné letadlo Českých aerolinií. Technici v irském Dublinu při předletové kontrole odhalili, že Boeing 737 ČSA má promáčknutý trup. Let byl okamžitě zrušen a cestující odcestovali do Prahy s jiným dopravcem.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme