Letoun ČSA měl problémy, dvě stovky turistů uvízly v Ostravě

Nepříjemný začátek dovolené mají za sebou asi dvě stovky českých turistů. Už v sobotu startovali z Brna a večer měli být u moře v turecké Antalyi. Při mezipřistání v Ostravě se ale porouchalo letadlo Českých aerolinií a zpoždění se nakonec protáhlo až na 24 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Airbus A310-300 | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčí ČSA Hany Hejskové byl sobotní charterový let odložen kvůli poruše pozemního startovacího zařízení, které je nutné pro start letounu.

"Cestujícím jsme poskytli občerstvení, nabídli jsme jim ubytování v hotelu v Ostravě s plným servisem," doplnila Hejsková. Ne všichni podle ní nabídky využili a několik lidí přenocovalo na letišti.

Airbusu A310 se však nezdařil ani další start plánovaný na dnes ráno. Aerolinky pak musely dopravit z Prahy náhradní pozemní zdroj a teprve v 18:15 letoun zamířil do Turecka.

Na palubě zůstala jen asi polovina z původních 205 klientů cestovních kanceláří. Ostatní zvolili možnost vrácení peněz nebo odlet na jinou dovolenou, ať už proto, že se báli opravovaným strojem letět, nebo jim došla trpělivost.

Problémy měl v pátek i jeden z odpoledních letů ČSA do Bruselu, aerolinky ho "z technických důvodů" zrušily. Část pasažérů pak odcestovala následující linkou, zbývajícím ČSA nabídly odlet s jinou společností.

Přečtěte si také:
Letadlo ČSA mělo nad Severním mořem závadu, vrátilo se do Prahy
Na Ruzyni v pořádku přistálo letadlo ČSA s poškozeným motorem
Airbus ČSA se kvůli prasklému sklu musel vrátit do Prahy
Letadlo ČSA muselo nouzově přistát v Dublinu
Letoun ČSA měl technické problémy v Chorvatsku
Technická závada přinutila letadlo ČSA do New Yorku dvakrát k návratu do Prahy
Airbus ČSA se musel kvůli závadě vrátit na letiště
Letadlu ČSA upadlo při startu kolo

Martin Hromádka, Michal Schoffer, Alžběta Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme