Letoun ČSA se musel vrátit kvůli závadě na motoru

Ranní spoj Českých aerolinií do Amsterodamu se musel vrátit zpět na ruzyňské letiště. Asi 15 minut po startu osádka oznámila cestujícím, že letadlo postihla technická závada. Přistání proběhlo hladce a nikomu se nic nestalo. Cestující pak všichni odletěli do cíle své cesty s dvouhodinovým zpožděním náhradním letadlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo ČSA | Foto: Jan Rosenauer

"Šlo o technickou závadu na jednom z motorů, v tuto chvíli letadlo opravují naši experti a věříme tomu, že bude velmi brzy znovu uvedeno do provozu," řekla Radiožurnálu ředitelka komunikace ČSA Dana Dvořáková.

Problémy s leteckým parkem ČSA se v poslední době množí. Prakticky už není měsíc, co by nebyla hlášena nějaká porucha. Naposledy se před deseti dny kvůli závadě na hydraulice vracel do Prahy airbus letící na pravidelné lince do Dubaje.

14. března aerolinie zrušily kvůli závadě na stroji let ze Sofie do Prahy. V únoru měl boeing ČSA potíže v lotyšské Rize, krátce před tím letadlo na lince z Moskvy nemělo dobře dotaženou matku na čerpadle.

ČSA uvádějí, že mají jednu z nejmodernějších leteckých flotil v Evropě - dnes porouchaný Boeing 737-400 létal teprve 4 roky. Ředitelka komunikace zdůvodňuje rostoucí počet podobných příhod stále se zvyšujícím počtem letů. "Takovéto incidenty znamenají necelé jedno promile ze všech realizovaných letů ČSA," říká Dvořáková.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme