Kauza libereckého dopravního podniku. Všechny obviněné budou policisté stíhat na svobodě

Okresní soud v Liberci zamítl návrh na vzetí do vazby tří obviněných v korupční kauze, která se týká libereckého dopravního podniku. Informoval o tom v sobotu mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie případ prošetřuje pro šest trestných činů, včetně podplácení a poškození finančních zájmů Evropské unie.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policie ve čtvrtek zasahovala v libereckém dopravním podniku. Byla také u dopravce BusLine, který pro tento podnik jezdí, a jednoho z dodavatelů dopravního podniku.

Podplácení, úplatky, poškození zájmů EU. Policie viní v kauze libereckého dopravního podniku devět lidí

Číst článek

Z trestných činů obvinila devět lidí, státní zástupce navrhl vazbu pro tři z nich. „Soudce Okresního soudu v Liberci ani jednu osobu do vazby nevzal. Trestní stíhání všech devíti osob tedy probíhá na svobodě," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

O jménech obviněných se jen spekuluje, stejně tak i o tom, čeho se kauza týká. Podle informací, které ČTK získala od důvěryhodných zdrojů, se policisté ve čtvrtek zajímali o loňskou rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce téměř za 68 milionů korun a nákup 17 autobusů na zemní plyn v zakázce za 107 milionů korun.

Příští týden by se mělo sejít mimořádně představenstvo libereckého dopravního podniku a tímto podnikem by se mělo zabývat i liberecké zastupitelstvo.

Liberec je většinovým vlastníkem dopravního podniku. „Budu chtít kompletně současné představenstvo odvolat a zvolit tam nepolitiky a odborníky, kteří budou zároveň manažeři společnosti," řekl v pátek primátor Tibor Batthyány (kdysi ANO).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme