Nemocnice v Liberci přijala po operaci ve Frýdlantu devět pacientů s otravou krve

Krajská nemocnice v Liberci přijala za posledních 24 hodin devět lidí s otravou krve. Tito pacienti podstoupili v minulých dnech operační zákroky v soukromé nemocnici ve Frýdlantu, řekl mluvčí krajské nemocnice v Liberci Václav Řičář. Frýdlantská nemocnice uzavřela operační sál. Odborná firma už zjistila, že přístroje byly v pořádku. Co otravu způsobilo, se zatím neví.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Frýdlant, kde devět pacientů skončilo po operaci s otravou krve | Zdroj: Nemocnice Frýdlant web

„Museli jsme kvůli tomu vyhlásit částečně krizový režim na ARO, povolat personál, odložit plánované operace napříč nemocnicí a staráme se o tyto pacienty. Dále jsme museli pozdržet na denní směně většinu sestřiček, otevřít další dvě lůžka a aktivovat se do tzv. krizového režimu, neboť péče pacientů vyžaduje pozornost a velké lidské úsilí,“ řekl Řičář.

Otravu pacientů ve Frýdlantu zřejmě způsobila vadná anestetika, nemocnice podala trestní oznámení

Číst článek

Frýdlantská nemocnice uzavřela operační sál. Co otravu způsobilo, zjišťuje. „Vysvětlení zhoršení stavu pacientů by měly přinést testy, na jejichž výsledky všichni čekáme,“ uvedla mluvčí Nemocnice Frýdlant Dita Fuchsová.

Uzavřený operační sál

Před všemi operacemi podle ní prošly přístroje i podávané látky standardními testy. „Po kontrole odbornou firmou již víme, že přístroje byly zcela v pořádku,“ řekla mluvčí. Operační sál zůstane podle ní uzavřený do doby, než budou znát příčinu. „Nic podobného se v Nemocnici Frýdlant dosud nestalo,“ dodala Fuchsová.

„Pacienti byli odesláni do liberecké nemocnice na urgentní příjem interního oddělení z nemocnice Frýdlant. Vzhledem ke stavu pacientů bylo zapojeno i anesteziologicko-resuscitační oddělení, které přijalo čtyři pacienty,“ řekl Radiožurnálu mluvčí nemocnice v Liberci Václav Řičář. Co otravu způsobilo, se zatím neví.

Další pacienti leží na interně a chirurgickém oddělení. Jeden pacient byl odeslán do nemocnice v Jablonci.

Pacienti byli přivezeni se septickým šokem s nutností podpory oběhu a s poruchou srážlivosti krve. „K osmi pacientům ještě přibyl ještě jeden, jeho diagnóza však není tak závažná,“ upřesnil liberecké nemocnice Řičář.

„Všech devět pacientů bylo po operaci. U všech po krátké časové návaznosti projevil pokles tlaku, zvracení, průjem. Pokud by léčba nezačala v čas, můžou takové případy končit i smrtí. Pacienti jsou nyní v odborné péči, neměli by mít žádné následky,“ dodal.

mal, , ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme