Na liberecké radnici zasahovaly desítky detektivů. Prohlížely kanceláře a zabavovaly počítače

Ve dvou budovách libereckého magistrátu od úterního rána zasahovalo několik desítek policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Potvrdil to primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj), důvod však sdělit nemůže.

Aktualizováno Liberec (Aktualizováno: 19:49 9. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monumentální historizující budova s prvky zaaplské renesance byla postavená v letech 1888-1893 podle projektu vídeňského architekta Franze von Neumanna

Radnice v Liberci | Foto: Jana Volková | Zdroj: Český rozhlas

Policie v budovách magistrátu prohlížela kanceláře a v některých zajistila počítače, uvedl Zámečník. Přepážková pracoviště pro veřejnost ale dál fungovala, policejní akce chod magitrátu nenarušila.

Protimafiánská centrála zahájila stíhání účetního lounského soudu. Měl zpronevěřit 16 milionů korun

Číst článek

Primátor dál uvedl, že byl seznámen s tím, o co se v souvislosti se zásahem jedná, ale jako statutární zástupce města podepsal mlčenlivost. Dal také souhlas k tomu, aby policie mohla vstoupit do informačních systémů. 

Tiskový mluvčí Národní centrály proti organizovaném zločinu Jaroslav Ibehej řekl Radiožurnálu, že nemůže poskytnout bližší detaily. Právo poskytovat informace si vyhradilo krajské státní zastupitelství Ústeckého kraje.

Státní zástupce Miroslav Mareš uvedl, že v této fázi vyšetřování nemůže poskytovat žádné informace.

Policejní auto podle informací Českého rozhlasu Liberec stálo kromě liberecké radnice i před budovou Liebiegovy vily v Jablonecké ulici, kde sídlí některé odbory magistrátu, a také před budovou S Tower, kde sídlí odbor dopravně správních agend.

Mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová zásah potvrdila: „Přítomnost Policie České republiky na libereckém magistrátu potvrzuji od úterního rána. Probíhá potřebná součinnost statutárního města s policií, podrobnější informace za magistrát nyní nemáme,“ řekla Radiožurnálu.

K situaci na magistrátu se vyjádřilo opoziční uskupení Liberec otevřený lidem, které podle předsedy zastupitelského klubu Jindřicha Felcmana vyvolá mimořádné jednání zastupitelstva, pokud se ukáže, že obvinění směřují k politickému vedení města. Kromě Zámečníka členové vedení města zásah nekomentovali.

dre, Jana Pavlíčková, har, Kateřina Hartmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme