Liberec se připravuje na rumunské chuligány

Policie a pořadatelská služba v Liberci jsou kvůli rumunským fotbalovým rowdies v pohotovosti. Na odvetný zápas předkola Evropské ligy Slovanu Liberec a Dinamo Bukurešť jich přijede kolem tří set.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policie | Zdroj: ČTK

I když Slovan posiluje svoji pořadatelskou a bezpečnostní službu na 85 lidí, spoléhá v případě agresivního chování rumunských fanoušků převážně na policii.

Bezpečnost u stadionu a ve městě bude zajišťovat stovka policistů, kriminalistů, kynologů se psy a více než stovka severočeských těžkooděnců.

Problémy s fanoušky nejsou ani letos výjimečné

Minulý týden na území ČR doslova řádili srbští fanoušci fotbalového klubu Crvena Zvezda Bělehrad, kteří přicestovali na zápas s pražskou Slavií.

Ve středu dělali příznivci klubu výtržnosti na jihu Moravy. Poté, co na pumpě u Břeclavi vyrabovali obchod, policisté jejích autobus zastavili na dálnici a 29 Srbům zkrátili platnost víz. Další část fanoušků se dostala do potíží kvůli vyrabování a posprejování benzinové stanice před Brnem.

Kvůli výtržnostem v centru Prahy pak policisté zadrželi 126 příznivců Crvene Zvezdy, 17 z nich je podezřelých z trestných činů. Při střetech s příznivci srbského klubu se zranilo 12 policistů. Fanoušci při potyčce s policií rozbili několik výloh a zničili vybavení venkovní restaurace v ulici na Můstku.

Přečtěte si také:
Srbští fotbaloví fanoušci za asistence policie odcestovali z Prahy
Srbští fanoušci řádili v centru Prahy, zasáhla proti nim policie
Policie hlídá fotbalové fanoušky Crvené Zvezdy Bělehrad
Fotbalový CZ Bělehrad vypsal vysoké odměny za postup přes pražskou Slavii
Vztahy mezi Slovenskem a Chorvatskem poznamenal fotbal
Chorvatští fotbaloví fanoušci se porvali se slovenskou policií
Polské fotbalové fanoušky čekají revoluční bezpečnostní opatření a tresty
Ochranka nezvládla fotbalový zápas v Brně, musela zasáhnout policie

Ivana Bernáthová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme