V libereckém panelovém domě zřejmě bouchl plyn. Hasiči museli evakuovat na 35 lidí

Zřejmě výbuch plynu způsobil v pátek časně ráno požár bytu v panelovém domě v Liberci v ulici Slovenského národního povstání. Zraněná je jedna žena, asi 35 lidí muselo být evakuováno. Hasiči ještě ráno požár uhasili, dopoledne byl na místě statik a lidé se už mohli vrátit do svých bytů, řekla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Příčiny exploze ani výši škod zatím hasiči neznají.

Aktualizováno Liberec (Aktualizováno: 13:40 16. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch plynu způsobil 16. srpna 2019 požár bytu v panelovém domě v Liberci. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, výbuch měli hlášený krátce po 4.15, požár po necelé půl hodině lokalizovali. Hořelo v jednom z bytů v horních patrech osmipatrového domu.

„Jednu osobu jsme předali do péče záchranářů, zhruba 35 lidí bylo evakuováno, někteří pomocí výškové techniky,“ uvedla mluvčí. Na místo přistavili evakuační autobus.

Třicetileté žebříky či plošiny. Hasiči pracují s přesluhující technikou, na obměnu nejsou peníze

Číst článek

Záchranná služba měla na místě čtyři týmy, nakonec ale nebyly potřeba. „My jsme na místě měli jen jednu pacientku, která byla převezena s těžkým poraněním a napojená na plicní ventilaci na traumacentrum liberecké nemocnice,“ řekl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Žena podle něj není vážně popálená, proto nemířila do popáleninového centra. Zranila ji exploze.

„Statik budovu prohlédl, zjistil, že zasažený byt, který byl původcem, se bude bude muset zabezpečit, protože tam byla narušena statika. Ostatní byty byly v pořádku a do těch už se obyvatelé vrátili,“ doplnila Hložková.

Evakuovaní lidé se budou do domu postupně vracet, nejdříve ti z bytů pod místem požáru. „Podle posledních informací se obyvatelé z nižších pater mohou vracet do bytů,“ řekla pro Český rozhlas Liberec mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Podle náměstka libereckého primátora Ivana Langra (Starostové pro Liberecký kraj) nikdo o zajištění náhradního ubytování nepožádal. „Budeme ho ale zřejmě muset zajistit pro paní ze zasaženého bytu, která je v nemocnici. Byt potřebuje rekonstrukci,“ dodal. Dům ale podle Langra městu nepatří.

jch, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme